S·ONE·S
S·ONE·S PackageS·ONE·S Package and Sample Content

S·ONE·S (1 kg)

$119.95

S·ONE·S, in a 1 kg (2.2 lb.) box, 2 – 500 gram bags.

* NOTE * – The 400 gram canister is being replaced with a NEW 600 gram box and a NEW 7/14 day 5 gram individual packet format. We’re sorry for the inconvenience, but please come back soon and check for it’s availability!

Out of stock

SKU: SONES1X1KG. Tag: .

Product Description

Using only premium first press collagen, S·ONE·S was scientifically studied and approved following years of medical research.

The unique blend of collagen and active ingredients in S·ONE·S provide a pure, natural formulation that includes no artificial flavorings, preservatives, or sweeteners.

S·ONE·S is available in a 1 kg (2.2 lb.) box, as 2 – 500 gram bags, with each standard 10 gram daily serving containing 5 grams of pure collagen, no fat, and only 36 calories!

The economical bulk size is an outstanding, providing up to 100 days of nutrition!  All the benefits of pure S·ONE·S, for about $1.00 a day!

An excellent choice if you are sensitive to shellfish or have been advised by your doctor not to take either glucosamine or chondroitin.

 

Additional Information

Weight 2.519 lbs
Dimensions 5.91 x 4.72 x 6.30 in
5.00 out of 5

3 reviews for S·ONE·S (1 kg)

  1. 5 out of 5

    :

    Finally in the US! I started taking this 3 years ago, based on the recommendation of my Japanese friend, Ryo. I’ve had great results with my skin and hair, but it was always SOOO expensive to ship from Japan. I’m happy to have it ‘home’! MUCH less expensive and quicker!

  2. 5 out of 5

    :

    Having lived in Japan and taken SONES for almost 5 years, I can say that of the collagen products I tried, I like this the best. And a much better value than the other brands. So happy I can now get it again!

  3. 5 out of 5

    :

    S·ONE·S is in my opinion, the best powder collagen supplement you can buy. All natural. Just pure collagen and vitamins. No fat, no preservatives. And the best part, 5 grams of collagen at about $1 per serving!

Add Review

Add a review